Jedna z technologií, kterou používáme pro potisk je Sublimační tisk.

Je to přenosová technologie, která využívá fyzikální jevy. K potisku se používá speciální sublimační inkoust, kterým se potiskne přenosový papír požadovaným motivem. Při zahřátí na určitou teplotu v sublimačním lisu sublimační inkoust mění skupenství pevné na skupenství plynné, které se přenese do zahřátých mikropórů potiskovaného předmětu.

Předměty k potisku sublimací obsahují 100% polyester, nebo směs bavlny a polyesteru. U hrnků a ostatních předmětů, např. ze skla, keramiky je nanesena sublimační vrstva na kterou se potisk přenáší. Typickým produktem jsou různé reklamní předměty či dárkové předměty.

Potisknout se dá textil, trička s fotkou, podložky pod myš k pc, bryndáky, keramické a skleněné hrnky. Všechny produkty , které nabízíme k potisku, najdete na našem eshopuHrnek s fotkou je skvělý dárek, nejen pro Vaše blízké, ale také pro kamarády, spolupracovníky, učitele a podobně. Hrnek s potiskem udělá radost každému, od těch nejmenších až po dědečky a babičky.

Tiskne se i na tmavé materiály?

V sublimačním tisku není inkoust bílé barvy, takže bílá bude vždy dána bělostí předmětu, tedy hrnku, trička a podobných materiálů

Jaké jsou Výhody sublimačního přenosového tisku:

- výsledný potisk je neznatelný na omaz,
- vysoce odolný vůči otěru a chemickým látkám,
- vysoká pevnost používaných médií,
- výrobky lze prát
- Výborné prokreslení detailů a barevných přechodů
- Možnost tisku fotografií na předměty
- Zdravotní a ekologická nezávadnost

A jaké jsou nevýhody sublimačního přenosového tisku:

  • Sublimační pozisk nezaručí 100% identickou barevnost z originálních tiskových dat. Dochází k mírné odchylce barevnosti jako u digitálního tisku
  • Sublimací nelze potisknout tkaniny z přírodních vláken (bavlna, len, apod.), nemají mikropóry, které by zachytily sublimační inkoust.
  • Sublimační potisk má problém reprodukovat zářivé barvy jako jsou fosforové barvy, oranžová, křiklavě zelená, svítivě modrá a podobné. I když toto barvy na monitoru vidíte, po vytisknutí jsou zcela jiné. To je fakt daný fyzikálními procesy tisku.
  • Hrnky nemají z výroby stejný průměr na horní i spodní části dochází a tak pokud je požadováno 100% pokrytí hrnků, pak může dojít k problémům u spodního okraje vznikem mezery mezi přenosovým papírem a hrnkem.
Produkt přidán do seznamu přání